Ana Sayfa
06 Aralık 2016 ( 22 görüntülenme )

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATATÜRK için Mesaj Yayımladı ama...

Bugün 27 Aralık 1919, ATATÜRK'ün Ankara'ya gelişi...
  ERDOĞAN “ATATÜRK” DEMEDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişine ilişkin bir mesaj yayımladı.

Mesaj şöyle:


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gazi Mustafa Kemal’in Ankara’ya Gelişinin Yıl Dönümü vesilesiyle yayımladıkları mesaj aşağıda sunulmaktadır:


Gazi Mustafa Kemal'in 27 Aralık 1919’da Heyet-i Temsiliye üyeleriyle birlikte Ankara’ya gelişi, milletimizin büyük fedakarlıklar ve eşsiz bir mücadele azmiyle zafere ulaştırdığı İstiklal Savaşımızın en önemli kilometre taşlarındandır.


Gazi Mustafa Kemal
ve beraberindekileri büyük bir coşku ve heyecanla karşılayan Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan bağımsızlık yolculuğunun sevk ve idare merkezi olmuş, Cumhuriyetimizin temellerini oluşturan önemli kurum ve kuruluşlara ev sahipliği yapmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Seğmenler diyarı Ankara’ya istiklal mücadelemizin zaferle neticelenmesinin ardından başkent olma onurunu yaşatmış; Ankara, ilerleyen süreçte gösterdiği hızlı gelişme ve büyüme ile dünyanın en önemli başkentleri arasındaki yerini almıştır.


Bu düşüncelerle, Ankara’ya gelişinin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal’i ve İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm Ankaralıları en kalbi duygularımla selamlıyorum.”


Mesaj işte böyle…


Bu mesajda ATATÜRK yok, TÜRK yok, TÜRK MİLLETİ yok, hayret!


Oysaki bugün Cumhuriyet makamlarında oturanlar ATATÜRK ve TÜRK MİLLETİ var olduğu için oturuyorlar…

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ