Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Aralık 2016 ( 26 görüntülenme )

Dikkat! HDP'den Korkunç Kışkırtma!

Cizre'de halkı galeyana getiriyorlar...
 HDP: 2 bin kişi Cizre'ye yürüdü... 'Çok sayıda ölü ve yaralı var'
 
ŞIRNAK İdil İlçesi'nde HDP ve DBP öncülüğünde bir araya gelen yaklaşık 2 bin kişi, sokağa çıkma yasağının sürdüğü ve operasyonların devam ettiği Cizre İlçesi'ne gitmek üzere dağ yolundan yürüdü.
HDP Şırnak vekili Faysal Sarıyıldız güvenlik güçlerinin top atışı yaptığını söyleyerek, 'çok sayıda ölü ve yaralı var' dedi.
İdil İlçesi'ndeki Turgut Özal Mahallesi'nde bulunan Aşiti Parkı'nda saat 11.00'de toplanan ve aralarında HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş, HDP, DBP yöneticileri, belediye başkanlarının bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi, PKK'lıların kazdığı hendek ve kurduğu barikatların arasından geçerek, Cizre'ye yürüdü.

Yeni Mahalle güzergahını kullanan grup, Botaş Caddesi üzerinden dağ yoluna çıktı. Polis yürüyen halka gaz bombalarıyla karşılık verdi.
HDP Şırnak Faysal Sarıyıldız twitter hesabından Cizre'de güvenlik güçleri tarafından top atışı yapıldığını çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu yazdı(Cumhuriyet).


Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Durum Ağır: 1 Polisimiz Şehit 3 Polisimiz ile 5 Vatandaşımız Yaralı Irak’tan Türkiye’ye Açık Açık Tehdit Ağrı'daki Sözde PKK Şehitliği Yerle Bir! Meteoroloji'de Son Durum

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Flaş! Türkiye'nin Söyleyemediğini İran Söyledi!