Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Aralık 2016 ( 30 görüntülenme )

Dikkat! HDP'den Korkunç Kışkırtma!

Cizre'de halkı galeyana getiriyorlar...
 HDP: 2 bin kişi Cizre'ye yürüdü... 'Çok sayıda ölü ve yaralı var'
 
ŞIRNAK İdil İlçesi'nde HDP ve DBP öncülüğünde bir araya gelen yaklaşık 2 bin kişi, sokağa çıkma yasağının sürdüğü ve operasyonların devam ettiği Cizre İlçesi'ne gitmek üzere dağ yolundan yürüdü.
HDP Şırnak vekili Faysal Sarıyıldız güvenlik güçlerinin top atışı yaptığını söyleyerek, 'çok sayıda ölü ve yaralı var' dedi.
İdil İlçesi'ndeki Turgut Özal Mahallesi'nde bulunan Aşiti Parkı'nda saat 11.00'de toplanan ve aralarında HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş, HDP, DBP yöneticileri, belediye başkanlarının bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi, PKK'lıların kazdığı hendek ve kurduğu barikatların arasından geçerek, Cizre'ye yürüdü.

Yeni Mahalle güzergahını kullanan grup, Botaş Caddesi üzerinden dağ yoluna çıktı. Polis yürüyen halka gaz bombalarıyla karşılık verdi.
HDP Şırnak Faysal Sarıyıldız twitter hesabından Cizre'de güvenlik güçleri tarafından top atışı yapıldığını çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu yazdı(Cumhuriyet).


Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BALKAN SAVAŞLARINDA ÖLDÜRÜLEN MİLYONLARCA TÜRK'ÜN HAZİN ÖYKÜSÜ Emniyetten 81 İle PKK Uyarısı! Şok! Kremlin Erdoğan'ın Oğluna Kafayı Taktı! Rusya Batıyor Suriye'den Büyük Hamle: RUS ORDUSU... Bu Ağrıya Bir Çare Bulunabilir! Türk hava sahasını ihlal eden savaş uçağı düşürüldü ABD'den İlginç Açıklama!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BİR UĞUR MUMCU ANALİZİ, TARİHE NOT DÜŞMEK İÇİNDİR