Ana Sayfa
07 Aralık 2016 ( 89 görüntülenme )

Erdoğan TEVRAT Okuyor mu?.. İşte Cevabı...

Bu her şeyi açıklıyor...
ERDOĞAN TEVRAT OKUYOR MU…
 
Bu soruyu sormalıydık çünkü bugünkü Erdoğan siyaseti ile Tevrat’ta yazılı ayetler arasında doğrudan bir ilişki var.
Bu ilişki Irak’ta çok açık görülüyor, üstelik hem Özal hem de Erdoğan’ın izlediği siyaset Tevrat’ta yazılı ayetlerle bire bir örtüşüyor.
 
İşte Tevrat, YEŞEYA, Bölüm 13, bakınız Babil/Irak için ne demiş;
  • Amots oğlu Yeşaya’nın Babil’le ilgili bildirisi: Çıplak dağın tepesine sancak dikin! Dağlardaki kalabalığın gürültüsünü dinleyin!.. Tanrı bir orduyu savaşa hazırlıyor. Öfkesinin araçlarıyla uzak bir ülkeden, dünyanın öbür ucundan bütün ülkeyi yerle bir etmek üzere geliyor. Feryat edin!
  • Tanrı diyor ki, Kötülüğünden ötürü dünyayı, suçlarından ötürü kötüleri cezalandıracağım. Kibirlilerin küstahlığını sona erdirecek, Zalimlerin gururunu kıracağım. İnsanı saf altından, ofir altınından daha ender kılacağım.
  • Gazaba geldiğim, öfkemin alevlendiği gün gökleri titreteceğim, yer yerinden oynayacak.Herkes kovalanan ceylan gibi, çobansız koyunlar gibi halkına dönecek, ülkesine kaçacak.
  •  Yakalananın bedeni delik deşik edilecek, ele geçen kılıçtan geçirilecek. Yavruları gözleri önünde parçalanacak, Evleri yağmalanacak, Kadınlarının ırzına geçilecek… “
İşte her şey açık; Tevrat diyor ki Babil’de yakalananın bedeni delik deşik edilecek, kadınlarına tecavüz edilecek ve sanki Tanrı’nın ordusuymuş gibi geliyor, Irak’ta insanları delik deşik ediyor ve de kadınlara tecavüz ediyor…

Ve Özal, “ABD’yi ben çağırdım” diyor, yıl 1991, ABD’nin Irak savaşına destek veriyor yani Tevrat’ta yazılı bu ayetin gerçekleşmesine büyük katkı da bulunuyor...

Ve Erdoğan…
Yıl 2003… Hükümet oluyor, Başbakan oluyor ve o da ABD’nin Irak savaşını destekliyor ve o da sanki Tevrat’a hizmet ediyor…

Peki ya Suriye?

Suriye siyaset-Tevrat ilişkisine çok canlı bir örnek çünkü Suriye şu an yanıyor, yakılıyor, neredeyse tüm dünya Suriye’yi bombalıyor ve taş üstünde taş kalmıyor…

Peki bunun Tevrat’la ilgisi ne?

Tevrat’ta Peygamber Yeşaya’nın üç temel öngörüsü var ve bunlar Mısır, Irak ve Suriye üzerine…

Yahudi tarihine bakıldığında İsrailoğulları’nın bu üç ülke ile de savaşları vardır, esareti, işgali ve sürgünleri vardır.
Belki de bu nedenle
İsraioğullarının Babil’e öfkesi vardır ve şimdi Babil/Irak yakılıp yıkıldı! Mısır ise hala iç karışıklıkta…

Tevrat’ta geçen üçüncü üçüncü büyük öfkesi Şam üzerinedir yani Suriye.
Kehanete göre
Şam’ın Babil ve Mısır’dan öte kalır yanı olmayacaktır; yıkılacaktır, onuru kırılacaktır, çok insan öldürülecektir, nerdeyse taş üstünde taş kalmayacaktır.

Bunu biz değil, Yahudi Peygamber Yeşaya öngörmektedir:

“… Şam’la ilgili bildiri: İşte Şam kent olmaktan çıkacak, Enkaz yığınına dönecek. Aroer kentleri terk edilecek, hayvan sürüleri orada yatacak, onları ürküten olmayacak. Efrayim’de surlu kent kalmayacak, Şam’ın egemenliği yok olacak. Sağ kalan Aramlılar’ın onuru İsrail’in onuru gibi kırılacak...

O gün insanlar kendilerini yaratana bakacaklar, gözleri İsrail’in Kutsalı’nı görecek . Elleriyle yaptıkları sunaklara, parmaklarıyla biçim verdikleri Aşera putlarına, buhur sunaklarına bakmayacaklar.

O gün İsrail’in güçlü kentleri İsrailliler’den kaçan Amorlular’la Hivliler’in terk ettiği kentler gibi ıssız olacak… Eyvah, çok sayıda ulus kükrüyor, azgın deniz gibi gürlüyorlar.

Halklar güçlü sular gibi çağlıyor. Halklar kabaran sular gibi çağlayabilir, Ama Tanrı onları azarlayınca uzaklara kaçacaklar. Rüzgarın önünde dağdaki saman ufağı gibi, Kasırganın önünde diken yumağı gibi savrulacaklar . Akşam dehşet saçıyorlardı, Sabah olmadan yok olup gittiler. Bizi yağmalayanların, bizi soyanların sonu budur[1].

İşte Tevrat Şam için yani Suriye için böyle diyor…

İşte Erdoğan siyaseti Suriye’deki iç savaşı kışkırtıyor…

İşte tüm dünya Suriye’yi bombalıyor, neredeyse taş üstünde taş kalmıyor…

Bu bir TEO-STRATEJİ’dir.
Teo-strateji, insanların kutsallarıyla oynayarak, insanların kutsal inançlarını manipüle ederek, bunu askeri-siyasi-ekonomik güce dönüştürme oyunudur.
Ve bu oyun Irak’ta oynandı, şimdi de Suriye’de oynanıyor…

BATI ALEMİ bu insan katliamlarına sessiz çünkü bu savaşı Tevrat’ta yazılı olduğu gibi kutsal bir savaş gibi gördüğü için sessiz kalıyor ve hatta destekliyor!

Şimdi soru şu; Erdoğan, Tevrat’ta yazılı bu ayetleri biliyor mu bilmiyor mu?
Öyle ya izlediği siyaset Tevrat’ta yazılı öngörülere hatta kehanetlere hatta tuzaklara hizmet ediyor ve o, bunun farkında değil mi…

Erdoğan eğer Tevrat hiç okumamışsa, şimdi okumasının zamanıdır, kime hizmet ettiğini görebilmesi için…
 
[1] Tanah/ Yeşaya, Bölüm 17.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ