Ana Sayfa
06 Aralık 2016 ( 24 görüntülenme )

Süper Lig'de Para Puan Analizi

Spor Toto Super Lig’de ilk yarı tamamlandı.
 Fener, 1 puan için 3 milyon Euro harcarken, lider Beşiktaş ise her puan için 707 bin Euro ile en az harcamayı yaptı.

Spor Toto Super Lig’de ilk yarı tamamlandı. Takımların sezon başı yaptıkları toplam transfer harcamalarına göre topladıkları puan karşılaştırıldığında ilginç sonuçlar ortaya çıktı.PARA PUAN ANALİZİ

Star'dan Kaan Zenginli'nin haberine göre ilk yarıyı 41 puan ile lider tamamlayan Beşiktaş, en ucuza puan toplayan takım oldu. İkinci sıradaki Fenerbahçe ise puanları pahalıya topladı. 120 milyon Euro transfer harcamasıyla en çok parayı harcayan Fenerbahçe 40 puan topladı. Fenerbahçe böylece 1 puan için 3 milyon Euro harcamış oldu.
Karakartallar ise sezon başında yaptığı 29 milyon Euro harcamaya karşılık, 41 puana ulaşarak her 1 puanı 707 bin Euro’ya toplamış oldu. İlk yarıda kötü bir performans sergileyen Galatasaray, yaptığı 28 milyon Euro transfer harcamasına karşılık 30 puan toplayabildi. Sarı kırmızılara her 1 puanın maliyeti 933 bin Euro. İlk yarıyı 9’uncu sırada bitiren Trabzonspor ise sezon başında yaptığı 43 milyon Euro’luk transfer harcamasına karşılık 24 puan toplayabildi. Böylece Trabzonspor ligin ilk yarısında topladığı her puan başına 1.7 milyon Euro harcadı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ