Ana Sayfa
17 Aralık 2016 ( 7530 görüntülenme )

Suriye'deki Katliamın Ardındaki Sır...

AKP Hükümeti İsrail’in Ortadoğu Planı’nı adım adım izliyor…

AKP’nin Suriye’de ne yapmak istediğini anlayabilmek için önce İsrail’e bakmak gerekiyor...

Önce Suriye… AKP Suriye’de ne yapmak istiyor?
AKP’nin Suriye’de ne yapmak istediğini anlayabilmek için önce İsrail’e bakmak gerekiyor. 
İşte İsrail’in Suriye planı; 
“…Suriye etnik ve dini yapısına istinaden tıpkı bugün Lübnan’da olduğu gibi birkaç eyalete bölünecek ve kıyıda Şii-Alevi bir eyalet, Halep bölgesinde Sünni bir eyalet, Şam’da Kuzey komşusuna düşman olan bir diğer Sünni eyalet olacak ve Dürziler de belki bize(İsrail’e) ait olan Golan’da, mutlaka Havran’da Kuzey Ürdün’de başka eyaletler kuracaklardır(1982 İsrail’in Ortadoğu Planı).”
AKP’nin desteklediği PKK/PYD, El Kaide/El Nusra ve sözüm ona Özgür Suriye Ordusu ne hale getirdi ülkeyi; Şİİ-Sünni iç savaşı başladı, Kürtler kuzeyde yönetimi ele geçirdi ve bugün Suriye Şii-Sünni,Kürt-Arap,Hıristiyan-Müslüman diye ayrıştırıldı ve mezhepsel, etnik ve dinsel bir savaşa doğru sürükleniyor…
Bu durumda, İsrail’in 1982 Ortadoğu Planı’nı da dikkate alarak AKP’nin Suriye’de ne yapmak istediğine siz karar veriniz…
 
Ve Irak…
Sizce AKP Irak’ta ne yapmak istiyor? Yine bu sorunun cevabı İsrail’de, İsrail’in Irak emellerinde yatıyor...
Bakınız bu İsrail Irak’ta ne yapmak istiyor; 
“…Bu plan şu anki Siyonist rejimin Orta Doğu için doğru ve detaylı planını temsil eder, bu plan tüm bölgenin küçük eyaletlere/bölgelere bölünmesi ve mevcut tüm Arap bölgelerinin yok edilmesidir…
Bizim için Irak’ın feshi, Suriye’nin feshinden bile daha önemlidir. Irak Suriye’den daha güçlüdür. Kısa vadede İsrail’in en büyük tehdidi Irak’ın gücüdür. Araplar arasındaki her türlü çatışma kısa vadede bize yardımcı olur ve Suriye ve Lübnan’da olduğu gibi önemli bir hedef olan Irak’ın parçalanması için yolu kısaltır.
Osmanlı döneminde Suriye’de olduğu gibi Irak’ta da etnik/dini bazda bölgelere bölünme mümkündür. Üç büyük şehir etrafında üç eyalet var olacaktır: Basra, Bağdat ve Musul ve güneydeki Şii bölgeler Sünni ve Kürt kuzeyden ayrılacaktır(1982 İsrail’in Ortadoğu Planı)…”
İşte İsrail...
İsrail ne diyor; “Irak parçalanmalıdır, Şii, Sünni ve Kürt diye parçalanmalıdır. Ayrıca mezhep çatışması çıkarılmalıdır”.
Şimdi hatırlayınız 1991 Körfez Savaşı’nı ve bu savaşta Özal’ın ABD’ye, Çekiç Güç’e verdiği desteği…
Ardından 2003 Körfez Savaşı’nı hatırlayınız ve bu savaşta Erdoğan’ın ABD’ye verdiği desteği...
Ve şimdi de Irak’ın bugünkü haline bir bakınız; Şii-Kürt-Sünni diye üçe parçalanmış bir Irak, Sünni-Şii diye mezhep savaşına girmiş bir Irak…
Bu durumda siz, “bu AKP Irak’ta ne yapmak istiyor” sorusuna istediğiniz cevabı verebilirsiniz…
 Bugün Ortadoğu’da etnik, mezhepsel ve dinsel temelli bir savaş yaşanıyor.   Bu savaşı sürükleyen ABD Ordusu, bu savaşın stratejisini belirleyen ise İsrail’dir, bu projenin siyasetini destekleyen ise Avrupa’dır yani Roma yani Bizans… Ortadoğu Projesi dedikleri de budur.
Bu savaşın öncelikli amacı İsrail’i, ABD ve AB’nin ileri bir karakolu durumundaki İsrail’in güvenliğini sağlamak ve bu savaş sonrasında parçalanması hedeflenen ülkelerde yönetime İsrail yanlılarının gelmesini temin etmektir.
Bu kirli savaşın ikinci amacı, Müslüman coğrafyanın kaynaklarını ele geçirmek ve güvenli yollarla Batı’ya naklini sağlamaktır.
Ve bu kanlı savaşın üçüncü amacı, başta Kudüs olmak üzere bölgedeki kutsal toprakların yönetimini ele geçirmektir.
Ve nihayetinde bu kanlı ve kirli savaşın son amacı; özelleştirme yoluyla Anadolu’nun ve kaynaklarının yönetimini ele geçirmek, Türk varlığına kimliğini değiştirmek yoluyla son vermek, Kiliseleri ve Heybeliada Ruhban Okulu’nu açıp Bizans Rum Patriği’ni de Vatikan gibi devlet yapmak yoluyla Anadolu’yu Hıristiyanlaştırmaktır.
Bu projede PKK’ya biçilen rol ise, Ermenilerle işbirliği yaparak demokrasi adıyla Doğu’da tampon yönetim kurmak ve bu şekilde Anadolu’nun Asya ile bağının kesilmesinin sağlayabilmektir.
AKP siyaseti bu projenin neresindedir, karar sizindir…
Peki, bu plan ve projeler tutar mı?
Karar yine sizindir…
 
Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ