Ana Sayfa
04 Haziran 2017 ( 1222 görüntülenme )

SURİYE'DE SİNSİ OYUN AÇIĞA ÇIKTI...

HABER ŞU:


Türkiye'nin PKK'nın Suriye kolu olarak nitelediği YPG'nin de yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri (DSG), Rakka yakınlarında bulunan Mansura kasabasını IŞİD'den kurtardı.

DSG'den edinilen bilgilere göre, Mansura kasabası, günlerce süren yoğun çatışmalar sonucunda kurtarıldı.

"YPG IŞİD'İ EZDİ GEÇTİ"

Rakka'ya 20 kilometre mesafede bulunan Mansura, Tabka kentinin de doğusunda yer alıyor. Kasabada IŞİD mensuplarını arama çalışmaları sürerken, örgüte ait cephanelik ve bomba yüklü araçlar ele geçirildi.

IŞİD'in 2014 yılında işgal ettiği kasaba, örgütün üyelerini eğittiği merkezlerden biriydi(Sputnik News).

Haber işte böyle…
Dünyanın bombayla bitiremediği IŞİD’i, YPG’li teröristler bitirecek!..
Bu bir tezgah!
Bu bir 91 Körfez Savaşı’nın devamı!

Aradaki tek fark: 91’de ÇEKİÇ GÜÇ Irak’ı parçaladı, şimdi ise IŞİD Suriye’yi parçalıyor…

Aradaki en çarpıcı fark; 91’de 6.000 ABD askeri savaşta ölmüştü, şimdi ise ABD askeri ölmüyor, IŞİD’li teröristler ölüyor…

Aradaki bariz fark; 91’de Irak kuzeyinde Barzani ortaya çıkarılmıştı, şimdi ise Suriye kuzeyinde YPG’li teröristler çıkarılıyor… YPG’nin ABD destekli Rambo gibi IŞİD’i silip süpürmesi altındaki tezgah da bu; dünya kamuoyunda Suriye’de YPG’nin büyük bir savaş verdiği ve bu nedenle Suriye’nin geleceğinde söz sahibi olması gerektiği algısı yaratılıyor…

Ve aralarındaki büyük fark; 91’deki oyunda Rusya yoktu ama şimdi var! Korkunç olanı ise Rusya da bu projeye destek veriyor… Rusya; Asya ile Anadolu arasındaki fiziki bağın koparılmasını hedefliyor tıpkı BOP gibi! YANİ HEDEF TÜRK ve TÜRK YURDU!

91 bugün ARASINDAKİ ORTAK NOKTA İSE:91 Körfez savaşı Irak’ta Barzani/İsrail’e hizmet etmişti, şimdi de Suriye’de yine YPG/İsrail’e hizmet ediyor.
Kime karşı derseniz; Ortadoğu, yakın Asya ve Balkanlar’da tarih yapacak tarih yazacak güç kimde var?


Mesele şimdi AKP siyasetinin nerede durduğunu görebilmek de yatıyor ki, gerçek tehlikenin gerçek yüzünü gören bir ulus elbette ki varlığını korumak için demokratik savunma mekanizmasını harekete geçirecektir!

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ